Ze špatného úvodu se hráčky nevzpamatovaly, prohrály s Pískem

Hostující hráčky si vytvořily během čtrnácti minut pohodlný náskok 8:1, který prakticky rozhodl o následném průběhu utkání. Hodonín se poté gólově probral, nicméně to stačilo jen na udržování této ztráty. Ta se po prvních třiceti minutách zastavila na čísle osm, neboť skóre na světelné tabuli ukazovalo poměr 7:15.

150 diváků žádný obrat v utkání ve druhém poločase nevidělo, Hodonín sice zlepšil svoji hru, náskok hostů už ale smazat nedokázal, čehož využily soupeřky nejen k zisku dvou bodů, ale také ke zlepšení osobních statistik. Nejvyšší číslo v kolonce přesných zásahů měla u svého jména Kristýna Kubišová, jež se trefila hned osmkrát, velké herní zkušenosti Kvášové a brankářky Šachové (Raníkové) se staly rozhodujícím faktorem hry ve prospěch Jihočešek.

Celkové skóre se zastavilo na 33:21 ve prospěch hostujícího celku. Naše ženy si připsaly šestou po sobě jdoucí porážku, která se bude v příštích zápasech odčiňovat jen stěží. Za týden míří do třetí Šaľy, načež doma přivítají pátou Porubu.

Přesto určitý posun ve hře je, proti minulým utkáním se začínají prosazovat křídla a výrazně více dobrých míčů je tým schopný předložit pivotům. Děvčata ovšem sráží technické chyby, zbytečné přešlapy pivotů a v utkání s Pískem tři neproměněné 7m hody. Aktuálně největším problémem je pokles kvality na spojkách, což jistě lze kvalitním tréninkem, soustředěností a pozitivním myšlením v brzké době odstranit, sezóna ještě bude dlouhá a důležitých utkání čeká na děvčata z Hodonína ještě celá řada.

Tým má stále svůj MOL ligový osud ve vlastních rukou!

Zhodnocení Diany Poláchové: „Takový zápase se těžko hodnotí. Nějak nám to v poslední době nevychází, ale věřím, že se to bude jen zlepšovat a dostaneme se zpátky do tempa naší hry.”

Branky: 5 Poláchová, 3 Nováková, 3 Jadamíková, 2 Begalová, 2 Gärtnerová, 2 Cholevová, 2 Pospíšilová, 1 Malecka, 1 Kalinová