V souboji neporažených spravedlivá remíza

HK Hodonín - HK Ivančice  27:27 (13:16)

Nejvíce branek: Birkušová 12/3, Kováčiková 6 – Leschingerová 9/5, Hájková 7, M. Marková 5/1. Rozhodčí: Burďák, Kubát. Vyloučení: 3/2. Sedmimetrové hody: 3/3 – 8/6. Diváci: 100.

Sestava: Čižmářová, R. Krajčová – Ivičičová, Hanáková, Kováčiková 6, T. Krajčová, Jastrábová, Pospíšilová 1, Kalinová 1, Kolísková 1, Birkušová 12/3, Višňovská 3, Bydžovská, Budayová 3.

Domácí hráčky ale v závěru přidaly a hlavně zásluhou výtečné střelkyně Birkušové nepříznivé skóre otočily. Házenkářky Hodonína byly blízko další výhře, ale nezvládly hektický konec a po hrubých chybách a nekoncentrovanosti v rozhodujících momentech zápasu braly pouze bod.

„Zklamání je obrovské," hlesla nejlepší domácí hráčka Annamária Birkušová. Slovenská kanonýrka nastřílela Ivančicím dvanáct gólů, přesto ani tato porce branek Hodonínu k výhře nestačila.

Jedna ze zvučných letních posil jihomoravského celku ovšem byla i u jednoho z rozhodujících okamžiků zápasu, když dvě minuty před koncem zbrkle pálila v nevýhodné pozici přes bránící protihráčku mimo. „Na konci jsem udělala velkou chybu, když jsem vystřelila nad soupeřovu branku," litovala zpětně Birkušová.

Elitní spojce ale nikdo nemohl nic vyčítat. Pětadvacetiletá hráčka totiž zastínila všechny spoluhráčky. Problémem Hodonína nebyla proti Ivančicím nepřesná střelba, ale propustná defenziva a hrubé individuální chyby. „Dlouho jsme se trápily v obraně, ale nakonec jsme se z toho dostaly. Bohužel konec jsme nezvládly. Je to velká škoda," posteskla si Birkušová.

Ivančice dlouho působily ve sportovní hale TEZA kompaktnějším dojmem. Hostující tým, který táhly hlavně střelkyně Leschingerová s Hájkovou, po většinu první půle vedl. Domácím nefungovala obrana, nedařilo se ani gólmance Čižmářové, kterou nahradila Radana Krajčová. Odchovankyně Zlína se postupem času rozchytala a hlavně díky ní mohl Hodonín pomýšlet na zvrat. „Ivančice hrály fakt dobře. Navíc přijely s více hráčkami než k pohárovému duelu, takže nás potrápily ještě víc," řekla Birkušová.

Domácí házenkářky se ve druhém poločase zlepšily a výsledek sedmi góly v řadě otočily. Náskok ale neudržely. „Zápas jsme odehráli jako diletanti. Některé hráčky vůbec nechápou, o co se tady hraje," řekl hodonínský kouč Antonín Střelec.

Ten ztrátu bodu těžce skousával a kritikou hráčky vůbec nešetřil. „Z minulých sezon byla děvčata na něco zvyklá, k zápasům tak nepřistupují se vší vážností. I proti Ivančicím jsme začali hrát až v momentě, kdy nám začalo hořet pod zadkem," prohlásil zkušený trenér. „Chovali jsme se jako mladší žákyně. Toto se nám v žádném případě nemůže stát. Závěr se měl dohrát úplně jinak,"kritizoval bývalý kormidelník Veselí nad Moravou,Zlína, Kunovic nebo Slavie Praha.

Podle Střelce se takto o postup do první ligy nehraje. „Soupeř udělal pro výhru vše, kdežto my to samé říct nemůžeme," řekl hodonínský lodivod. „Bude hodně složité se z tohoto dostat," tuší domácí stratég.

I Birkušová ví, že remíza nemusí Hodonínu v konečném zúčtování stačit. „Může to znamenat hodně. Všechno se však bude odvíjet od dalších střetnutí. Snad už budeme pouze vyhrávat," věří Slovenka.
SwietelskyKarotáž a cementace

tespra

JihomoravskĂ˝ krajtrimona-shop

erima