V okleštěné sestavě se dařilo ženám proti Prešovu pouze čtyřicet minut

Hostující hráčky poněkolikáté zaspaly začátek utkání, kdy po deseti minutách prohrávaly o pět branek. Následně se podařilo hodonínským házenkářkám zlepšenou hrou stáhnout ztrátu na soupeřky, která po skvělém závěru činila po třiceti minutách hry pouhé dvě branky (11:13).

A to Charlotta Cholevová ještě ve 32. minutě přidala další branku, stav byl 12:13 pro domácí.

Ještě ve 40. minutě se Hodonín držel s domácím týmem v kontaktu (17:22), pak však Prešov využil zbytečných chyb soupeřek a začal utkání jasně dominovat, což vyústilo v jeho výhru 37:26 a posun slovenského týmu na jedenáctou pozici tabulky.

Z domácích házenkářek jednoznačně třeba vytknout výkon Martiny Popovcové, které se podařilo skórovat hned devětkrát. Pokud jde o naše hráčky, tak nejlepší střelkyní na palubovce byla Charlotta Cholevová, jež měla naprosto stejný počet branek (38% úspěšnost).

Branky: 9 Cholevová, 4 Jadamíková, 4 Višňovská, 3 Pospíšilová, 3 Kalinová, 2 Malecka, 1 Nováková

Zhodnocení ze strany Nikoly Kalinové: „Do Prešova jsme jely v malém počtu hráček, jelikož jsme se potýkaly s velkou marodkou. Ale i přesto jsme chtěly zabojovat a urvat body, bohužel se tak nestalo. V prvním poločase jsme zaspaly začátek zápasu, naštěstí jsme však soupeřky dotáhly a začaly hrát. Nicméně nám to nevydrželo do druhého poločasu, kde jsme dělaly spoustu technických chyb. V obraně jsme také nepomohly našim brankářkám, které nás i tak podržely.”