Jak vlastně momentálně vypadá kádr ženského týmu? 
Do přípravy, která začala 13. května, jsem si vybral šestnáct hráček. S některými se bohužel ukončila vzájemná spolupráce. Jsou tu některé hráčky na zkoušku, všechny se ale jeví velmi dobře, zapadly do týmu.   


Jak probíhá příprava? 
Sbíráme kilometry. Snažíme se po těch měsících dostat do nějakého tempa. Chceme celý květen a červen pokračovat v intenzivním tréninku, abychom byli na sezonu připraveni. Pro hráčky toho bude spousta nového, měníme svůj herní styl. Hlavní je i přístup hráček, který je nyní stoprocentní, což si nemohu vynachválit. Osobně jsem velmi spokojený s tím, jak k tomu přistoupily. 


Jak si hráčky zvykají na odlišný přístup? 
Hodně z nich mě zná a ví, jakou mám filozofii. Ještě před startem přípravy měly individuální tréninkové plány, které si v rámci možností plnily. Nyní je důležité, abychom našli společnou notu a sedli si. Chtěl bych, abychom hráli zcela jiný styl a atakovali v tabulce naprosto odlišné pozice, než tomu bylo v minulých letech. Tým by měly doplnit ještě tři TOP hráčky, o nich ale úplně mluvit ještě nechci. S jejich příchodem bychom měli mít jiné cíle než pouhou záchranu.  


Hlavní osa týmu je víceméně známa. Na kom byste chtěl výběr stavět? 
Opírat se budeme o základní osu, která už v Hodoníně byla. Nechci jmenovat, všechny hráčky jsem totiž postavil na stejnou úroveň. Každá z nich mě musí přesvědčit o tom, že chce hrát srdíčkem a bojovat za hodonínský dres. Na hráčkách jde vidět, že nic nešidí a chtějí ukázat, co v nich je. Rád bych teď vyzkoušel v trénincích některé technické aspekty hry, abych poznal, co v jednotlivých hráčkách je.  


Byl jste překvapen tím elánem, se kterým do přípravy hráčky nastoupily? 
Jednoznačně. Máme mezi sebou ohromnou komunikaci. Určili jsme si pravidla, která je nutné respektovat. I když je to tvrdé, tak si myslím, že to akceptovaly. Teď už je jen na nich, jakou pozici v týmu si vybojují. Jak jsem už říkal, tak startovní čáru mají všechny stejnou. V červnu chceme sehrát nějaká přípravná utkání. Celkově bude příprava na další sezonu náročná, každá z hráček tedy má šanci se ukázat. 


Jak se těšíte na nadcházející sezonu v hodonínském prostředí?  
Velmi. Dobře ho znám, dříve jsem tu už působil. Těším se na diváky, kteří v Hodoníně jsou vždy tím dalším hráčem. Jsem maximalista, neumím hrávat s nízkými cíli, teď už to jen přenést na hráčky.  


Jaké cíle si do další sezony dáváte. Jak jste se zmínil, tak hrát o záchranu to nejspíše nebude.  
Určitě bych chtěl, abychom hráli házenou, která se bude fanouškům líbit. Pro mě nebude cíl se zachránit, tohle pro mě není. Já jsem zvyklý i sbírat medaile (směje se), takže pokud se mi podaří dát dohromady to, co jsme si s vedením řekli, tak věřím, že se budeme pohybovat ve vyšších patrech.  


Bude těžké změnit mentalitu hráček? Těžko říct, jestli jsou připravené opustit záchranářské myšlení. 
Nálada v týmu moc dobrá nebyla, ale hráčky ví, že do toho dávám maximum. A když to platí pro mě, tak by mělo i pro ně. Je důležité jim to změnit v hlavách. Bude nutné k tomu přistupovat na úrovni nejvyšší soutěže, bez benevolencí. To musí jít pryč, ony to ví. My jsme s většinou hráček už několik sezon prožili, takže mě znají a ví o tom, co od nich požaduji. Mělo by se nám podařit poskládat tým, se kterým budou ambice úplně jiné.  


Jak by měl probíhat nadcházející ročník MOL ligy? Jsou přichystané nějaké změny?  
Ze Slovenska se přihlásily pouhé čtyři týmy. Kolik to bude z Česka, tak to se ještě neví. My jsme přihlášku už poslali. Ještě nevíme, jak to bude. Doba uskromňování, vzhledem k momentální situaci, nejspíše přijde. Nebude to jednoduché pro nikoho.  


Ke krátkému rozhovoru přistoupila i Hedvika Nováková, hráčka HK Hodonín. 


Jak se vám zatím jeví příprava? 
Příprava je teprve na začátku a máme za sebou jen pár tréninků, i přesto mám pocit, že jsme vykročily správnou nohou a do tréninku dáváme maximum. 


Jaká v týmu panuje atmosféra? 
Pozitivní. Máme velmi dobrý kolektiv, což je teď důležité, jsme v tom všechny spolu a kopeme jedna za druhou. 


Nový trenér má vyšší ambice než hrát o záchranu. Adaptovaly jste se v týmu na toto myšlení? 
Za minulou sezonou se udělala tlustá čára. Teď máme možnost začít od začátku, každý tým má stejnou startovací čáru a musíme toho využít. Takže ano, máme vyšší ambice a chceme ukázat, co je v nás. 


S čím byste byla spokojena v sezoně vy? Přemýšlela jste už nad tím? 
Osobně si přeji, abychom pokračovaly v dobře nasazeném tréninkovém tempu, aby nadále pokračoval pozitivní týmový duch a držely jsme se našich ambicí, které ukazujeme v přípravě. Každý zápas odehrát se srdíčkem a ctí. 
Swietelsky

JihomoravskĂ˝ krajerima

Molten

trimona-shop

Rehband