Slavia naplnila roli favorita

K utkání jednadvacátého kola nejvyšší soutěže vyrazily naše ženy do hlavního města, kde se utkaly se Slavií. Domácí hráčky zvítězily 32:20, když si plný bodový zisk hlídaly už od samého začátku tohoto duelu.

Začátek klání vypadal z hodonínského pohledu tragicky. Uběhlo deset minut hry a na světelné tabuli svítilo skóre 0:6 v náš neprospěch. Sešívané házenkářky, které se momentálně nachází na třetí pozici tabulky, svůj náskok do samého konce prvního poločasu navyšovaly, nakonec si přenesly do druhé části vedení 15:7.

Druhá třicetiminutovka žádnou razantní změnu nepřinesla. Slavia v čele s Magdalenou Svobodovou, jež se prosadila hned osmkrát, dokráčela k vítězství 32:20. K snížení rozdílu ve skóre příliš ani nepomohlo to, že se nechala v padesáté minutě vyloučit Nikola Kalinová, nejlepší střelkyně Hodonína. Neopakoval se tedy senzační výsledek z podzimu minulého roku, kdy Hodoňanky udolaly svého papírově silnějšího soupeře v poměru 28:26.

Další utkání Hodonín sehraje na půdě Dunajské Stredy, kde se o drahocenné body porve v sobotu od 16:00.

Branky: 4 Kalinová, 4 Lucia Tomašechová, 4 Malecka, 3 Nováková, 3 Cholevová, 1 Višňovská, 1 Diana Tomašechová

Zhodnocení ze strany trenéra Tomáše Bárty: „Do zápasu se Slavií jsme si nastavili cíl, kterým bylo si nepřipustit blamáž v podobě rozdílu ve skóre přesahující patnáct branek. Začátek zápasu nasvědčoval velkému debaklu, kdy se náskok domácích hráček vyšplhal na devět gólů.  Slávie nehrála svůj nejlepší zápas a výsledek klidně mohl být pro nás o něco přívětivější. Do zápasu nastoupila z vlastní žádosti některá děvčata, která byla po nemoci či stále nemocná, za což se jim musí poděkovat. Svůj kus práce odvedly i brankářky. Dobrý výkon předvedla Hedvika Nováková, která si zaslouží taktéž pochvalu. Už tradičně se nám nedařila střelba ze spojek, což se nám dlouhodobě nedaří změnit a často nás to sráží na kolena. Věřím, že si konec sezóny ještě užijeme a že ke změně dojde, nicméně umístění již pravděpodobně před playout neovlivníme, přesto se budeme snažit soupeře co nejvíce potrápit.”