Skvělé hodonínské mládí

HK Hodonín - Sokol Velké Meziříčí  27:23 (14:9)
Sestava: Čižmářová - Veselá, Bydžovská 2, Kolísková 3, Zlámalová 7/3, Višňovská 11/2, Jastrábová 1, Cibulková, Štěrbáková, Kosířová, Bučková, Nováková 3.
Trenér: A. Střelec.

Zápas jara se dal očekávat v souboji o první místo ve II. lize dorostenek s družstvem Velkého Meziříčí. Oba soupeři měli shodný počet bodů a hosté navíc na krku čerstvý skalp lídra soutěže, juniorského týmu interligové Poruby. Tabulka tak dostala dvě kola před koncem nový náboj, kdy případné vítězství posouvalo naše děvčata k přímému souboji kdo z koho na palubovce Poruby v posledním kole.

To byly hodně těžké aspekty, se kterými se musely hodonínské hráčky vypořádat. "Tak ještě před týdnem jsme věděli, že to bude zápas jara navíc o stříbrný stupínek a najednou bylo vše jinak," řekl trenér Střelec. "Určitě to na psychice nepřidalo, navíc mnohem zkušenější tým hostů z Vysočiny jasně už při rozcvičování ukazoval, že na stříbrný stupínek v tabulce pomýšlí. 

Jasné taktické úkoly na obou stranách ukazovaly, že obrany budou dnes asi lepší útoků. "Potřebovali jsme dát první gól aby nás to uklidnilo, přeci jenom napětí bylo znát" A Simona Višňovská to také vzala do správných rukou. Jenže až do desáté minuty to byla pořádná přetahovaná a početná skupina diváků se bavila velmi dobrou rychlonohou házenou obou soupeřů. Jeden z klíčových okamžiků nastal s domácím oddechovým časem, od té doby to byly už jen hodonínské hráčky, které diktovaly další vývoj utkání. Důraz ve všech herních činnostech, srdíčko na správné straně, nezměrná obětavost všech, na tyto zbraně nedokázal už soupeř odpovídat. Poločasový pětibrankový náskok dával velkou naději.

"Dnes už je to docela jiné, než jak tomu bylo v začátcích spolupráce, holky chápou, co se po nich chce, a já věděl, že tohle nemůžeme prohrát. Nikomu nebylo co vyčítat, jen jsem všechny nabádal, aby se na hřišti nezbláznili.

Domácí hráčky i ve druhém poločase neustále točily sestavu, čímž měly dostatek sil náskok držet. Soupeř se ještě ve 20. minutě pokusil o zvrat, ale to už byla jen jeho labutí píseň proti nadšeně bojujícím hodonínským hvězdičkám. Pokračování taktického plánu přineslo kýžené vítězství, když v závěru si tým dovolil dohrávat v hodně omlazené sestavě. Nakonec vítězství ….bylo asi tou nejlepší odměnou jak hráčkám, tak i neúnavně povzbuzujícím divákům, především z řad rodičů.

"Byla to pro tým skvělá sezóna. Vše začalo na domácím turnaji o Pohár města Hodonína, v takové konkurenci, jaká tu byla, jsme šli na bednu a ukázali si, že cesta dopředu je správná. Nebyl žádný zápas ani s těmi nejlepšími týmy soutěže, abychom nešli z hřiště hrdě a s hlavou nahoře. A to jsme byli minimálně o dva roky mladší. Jména jako Nikola Kalinová, Lucka Bydžovská, Kačka Kolísková, Hedvika Nováková, to je určitě budoucnost hodonínské házené. Ale určitě se nesmí zapomenout na Veroniku Čižmárovou, která to táhla v brance na dvou frontách či na mazáky Simonu Višňovskou s Andreou Jastrábovou. Všichni, kdo nastoupili,  zaslouží uznání včetně Veroniky Štěrbákové či Karolíny Kosířové. Naše forma gradovala celý rok a je jen škoda zranění Nikoly s Luckou jakožto největších tahounů. Holky poznaly, že házená je i o hlavách, a pokud si tohle všechno srovnaly, jejich výkonnost letěla nahoru. Navíc tréninková morálka byla na úrovni. Odměnou všem pak byla nominace Nikoly Kalinové do dorostenecké reprezentace.

"Děkuji všem holkám za parádní sezonu i těm mladým, které jim moc pomohly a jsou dobrými následovníky. Valerie Smetková, Zuzana Klásková, Bára Zichová, Markéta Blanáriková, Sára Slobodová, i další mohou dlouho držet hodonínský prapor nahoře. Děkuji také všem rodičům, kteří byli nejvěrnějšími diváky, byli jste fakt skvělí všichni a moc," dodal spokojený trenér Střelec po utkání.SwietelskyKarotáž a cementace

tespra

JihomoravskĂ˝ krajtrimona-shop

erima