Senzační vítězství dorostenek na horké půdě v Porubě

Asi se nenašel žádný optimista, který by si troufl tipovat výsledek ze severní Moravy. Jasný domácí favorit si vůbec nepřipouštěl, že by se body mohly exportovat na Slovácko. Hodonínské hráčky však zvolily trochu šílenou taktiku s obranou na 15 m a se samotným bráněním pivota a domácí toto tak vykolejilo, že v 5. minutě svítilo na ukazateli nadějných 6:0 Hodonín.

Sokol Poruba - HK Hodonín  25:29 (13:18)

Sestava: Hřebejková, V. Novotná - Melichárková 6, Bydžovská 1, Veselá 9, Petriová, T. Krajčová 3, Slobodová, Klásková, Henčlová, Kosířová, Kalinová 7, Dufková, Nováková 3.
Trenér: A. Střelec.

Trenér Střelec změnil obranu, na hrot šla Nováková a vzadu vše jistila Krajčová, ale pro všechny hráčky byl každý pokyn svatý. Následných 8:1 pro Hodonín už bylo jen otázkou času, jak dlouho s touto taktikou děvčata vydrží. Eliminovali jsme největší zbraň soupeře, hru spojek, a trpělivě budovali svůj náskok. "Už v šatně před zápasem bylo vidět, že se něco zlomilo, žádné ustrašené výrazy, ale spíš odhodlání, že tu vlastně nemáme co ztratit. A když máme ještě v brance takovou oporu, jakou nyní Adéla Hřebejková je, mohli jsme začít uvažovat po poločase, jestli si necháme tuhle šanci urvat", zhodnotil trenér Střelec úvodních třicet minut utkání.
O přestávce v šatně zazněl jasný pokyn přežít patnáct minut a potom to uhrát hlavou. Vše se povedlo a tak hodonínské naděje odvážejí z Poruby senzační vítězství vítězství 29:25. "Všechny holky zaslouží obrovskou pochvalu, i ty, které z lavičky neustále povzbuzovaly. Měli jsme tu být za otloukánky, ale dokázali jsme něco nemožného. Kalinová, Bydžovská a ostatní byly teď úplné jiné, žádné trápení, ale jasné držení pokynů. Navíc přidala asi svůj nejlepší zápas v poslední době Nováková, klobouk dolů ale určitě před všemi hráčkami, které na sever Moravy odcestovaly.