První poločas začal z hodonínského pohledu nejlépe jak mohl. V sedmnácté minutě navyšovala Diana Poláchová svou pátou brankou v zápase na 10: 3, v ten moment ale začal propad v hostujícím výkonu. Hodonínské házenkářky konec první třicetiminutovky neustály, Dunajská Streda otočila na 14:13. Bylo jediným štěstím, že toto řádění domácích hráček zastavila siréna a konec poločasu.

Druhý poločas nám nabídl vyrovnanou bitvu. Hodoňanky nehrály vůbec špatně, celou dobu se na svého soka dotahovaly. Jenomže chvilková ztráta koncentrace deset minut před koncem poločasu zapříčinila to, že se dostaly domácí hráčky do čtyř gólového vedení, které si dokázaly ubránit až do konce utkání a zvítězily 30:26.

Tradičně silnou hráčkou domácího výběru byla nejlepší střelkyně soutěže Boglárka Bízik, která se prosadila hned desetkrát. Z naší strany podala parádní výkon Diana Poláchová, jež rozvlnila síť v bráně slovenského týmu hned v devíti případech.

Branky: 9 Poláchová, 7 Kalinová, 3 Lucia Tomašechová, 2 Diana Tomašechová, 2 Kornelia Malecka, 2 Charlota Cholevová, 1 Pospíšilová

Zhodnocení zápasu ze strany Lucie Tomašechové„Věděly jsme, že tento zápas nebude lehký, protože na domácí palubovce jsme sehrály vyrovnaný duel. Začátek utkání jsme zvládly výborně. Vedly jsme vysokým rozdílem, tvořily jsme hru, která nám vycházela a proměňovaly jsme všechny šance. Taktéž nám k vysokému vedení vypomohla nepřesná střelba soupeřek a zákroky našich brankářek. Zlomový moment utkání byl tehdy, když jsme polevily v obraně, čehož soupeřky využily a srovnaly. Obranu jsme zasunuly, ale i tak první poločas skončil ve prospěch domácích. Skoro celý druhý poločas jsme byly soupeřkám na dostřel, jenže pak přišlo posledních deset minut a my jsme daly do brány soupeřek jen tři góly, což nestačilo.”