Stupava neměla v Hodoníně šanci

 

Po vítězství na domácím turnaji pokračovaly ženy v přípravě na zahájení jarní části II. ligy, tentokrát si pozvaly účastníka I. slovenské ligy tým Tatranu Stupava.

Již na začátku utkání bylo jasné, že dobře namazaný hodonínský stroj nedá soupeři žádnou šanci. Rychlé útoky i zabezpečená obrana, to byly hlavní zbraně, které potěšily i početnou skupinu příznivců v hale, která se na zápas přišla podívat. Možnost zasáhnout do utkání dostaly postupně všechny hráčky a trenér si mohl vyzkoušet různé varianty obrany a útoku. Hráčky potěšily přístupem k utkání, je vidět jejich hlad po gólech a navíc i trochu nejistota, protože konkurence v týmu je opravdu hodně velká. Konečný výsledek 35:25 (16:13) byl jistě dalším povzbuzením v další přípravě.

Sestava: R. Krajčová, Čižmářová - Kováčiková 3, T. Krajčová 1, Jastrábová 3, K. Novotná 1, Pospíšilová 2, Kalinová 3/2, Birkušová 12, Fabíková 2, Višňovská 3, Bydžovská 2, Budayová, Andrýsková 3.

Trenér: A. Střelec. 

 

Senzační vítězství starších žákyň


Hodně nečekaný měl průběh hodonínského turnaje starších žákyň, kam si přijely měřit síly přední týmy Moravy a Slovenska.

Účast jednoho z nejlepších slovenských týmů ze Šaľy s jednou z velkých slovenských hvězdiček Barborou Lanczovou v sestavě ukazovalo, že se diváci mají na co těšit. Bubny a trumpety v podání rodičů slovenských týmů provázely vynikající úroveň celého turnaje. Hodonínská děvčata si s přehledem poradila ve skupině s Interem Bratislava 24:5 i s celkem Šuran 15:10.

Ve druhé skupině potvrzovala svoji suverenitu děvčata ze Šaľy. A bylo tu semifinále, kdy domácí hráčky sice toužily po postupu do finále, ale na druhé straně stál velmi odhodlaný tým Bánovců nad Bebravou. Nervozita a hlavně nezvyk hrát taková těžká utkání udělalo své. Byla to taková partie, kdy vyhraje ten šťastnější, kdo dá víc do hry srdíčko. Naštěstí to byly hodonínské naděje, a díky vítězství 18:13 se mohly těšit na velké finále se suverénní Šalou. Navíc proti nim stála v tomto utkání téměř celá hala, protože převážná účast slovenských celků jasně ukázala, na čí straně bude jejich podpora. Byl to i souboj největších hvězd turnaje Valerie Smetkové s Barborou Lanczovou. Kdyby asi někdo sázel, tak bychom asi moc velký kurz neměli, výkon týmu ale předčil všechna očekávání. Souboj nadějí jasně vyhrála Smetková a pro nás bylo strašně důležité, že Bára Zichová se předháněla skvělými zásahy v bráně. Navíc jsme měly další dva trumfy, ohromného bojovníka Nikolu Kuncovou a snad nejlepší výkon Markéty Blanárikové v turnaji, která dávala velmi důležité branky  v důležitých okamžicích hry a také sedmimetrové hody. Holky si vítězství 18:15 zasloužily a náležitě si užily i při dekoraci vítězů.……………………


Otrokovický pohár starších dorostenek do Hodonína


Asi nejlepším výkonem sezóny se prezentovaly i starší dorostenky na kvalitně obsazeném turnaji v Otrokovicích. Po úvodním oťukávání s domácím účastníkem nejvyšší soutěže rozjely hodonínskou mašinu na plné obrátky. Na holkách nebyla dlouho vidět taková radost ze hry a po prvním vítězství začaly myslet na boje o medaile a je jen velkou škodou, že tento tým provází po celý tento rok velká smůla v podobě zranění. Strašně chybí Katka Kolísková, s ní bychom byl ještě silnější. Od začátku fungovala spolupráce na spojkách a trio Kalinová, Bydžovská a zejména Nováková potvrzovalo svoji kvalitu. V dalším utkání čekalo holky nejtěžší  utkání s Jindřichovým Hradcem, aktuálně stříbrným týmem české skupiny nejvyšší soutěže dorostenek. Děvčata předvedla skvělý výkon a ohromná radost našich byla na místě, když Jihočešky nenašly žádnou zbraň na hru v plné rychlosti a důrazu. Potom to již byla jen exhibice s týmy Havlíčkova Brodu a Močenku a palma vítězství putovala zaslouženě do Hodonína. Navíc Valerie Smetková si opět odvezla cenu pro nejlepší střelkyni turnaje

Děvčata hrála jako o duši, chtěly si turnaje užít, vyšlo nám snad vše, každá hráčka byla vždy na tom správném místě. Určitě velká pochvala všem, kvalitní brankáři, srdíčko ve hře, bylo se na co dívat.

 

Poslední prověrka žen v Hlohovci


Na poslední prověrku před utkáním roku v Ivančicích si zajely hodonínské ženy k přednímu účastníkovi I. slovenské ligy do Hlohovce, kde si mohly vyzkoušet proti kvalitnímu soupeři všechny varianty hry, které je čekají v sobotním utkání v Ivančicích.

Tradiční zbraně rychlý protiútok a nepropustná obrana, trochu pokazily domácím jejich generálku a výsledek 42:28 (21:14) poslal jasnou odpověď, že na utkání, které pravděpodobně rozhodne o postupujícím do I. ligy, jsou hodonínská děvčata dobře připravena. 


SwietelskyKarotáž a cementace

tespra

JihomoravskĂ˝ krajtrimona-shop

erima