Hodonínské naděje na reprezentačním kempu


Do Nymburka se sjelo házenkářské talentované mládí ,aby po čtyři dny bojovalo o právo nominace do reprezentačního výběru dorostenek ČR. Pro nás jistě potěšující, že tohoto klání se zúčastnily ve výběru Jihomoravského kraje také dvě hodonínské hráčky Valerie Smetková a Bára Zichová. V krátkém časovém sledu musely nejdříve přesvědčit trenéry v tréninkových jednotkách, že jsou na tuto akci dobře připravené a odhodlané poprat se o místo v sestavě. Vždyť měly proti sobě konkurenci šedesáti dalších talentů české házené. Druhý den je čekaly testy, program byl náročný, za dva dny mlela každá z děvčat už z posledních sil. Ale přece se hraje o reprezentační dres, takže žádná únava, dostat se do skupiny Elite přece stojí za to.

V sobotu večer bylo dobojováno a všichni šli k nástěnkám s velkými obavami, kde bude jejich jméno. Obě hodonínská děvčata to dokázala, zaujala přítomné trenéry a v neděli si už jen užívala výběrového zápasu, ve kterém Bára i Valerie daly jasně o sobě vědět. 

Blahopřejeme!

A co na to obě aktérky? Valerie Smetková: "Splnil se mi velký sen, ale bylo to to strašně náročné. Bylo nás tady šedesát, ale byly jsme s Bárou z klubu dobře připravené a myslím, že jsme zúročily celou tréninkovou dřinu, kterou máme. Výhodou pro nás bylo, že hodně hrajeme a získáváme tak cenné zkušenosti. Vím ale velmi dobře, že nás čeká ještě hodně dlouhá cesta, jsem ale šťastná, že jsme její začátek zvládly"..

Bára Zichová: "Hodně jsem si vážila, že jsem se vůbec do Nymburku dostala. V naší kategorii je spousta velmi dobrých brankářek, musely jsme vše odpracovat na maximum. Když jsme si pak četly nominaci a věděly jsme, že jsme v Elite kategorii, bylo to nádherné, ale zároveň i hodně zavazující".

Přejeme oběma děvčatům, ať se jim hodně daří nejen v barvách Hodonína, ale i v reprezentačním dresu, ke kterému nyní mají velmi dobře nakročeno. 

 

Mladší žákyně na medaile nedosáhly


V konkurenci pěti týmů pořádal hodonínský klub pro kategorii mladších žákyň turnaj za účasti čtyř týmů ze Slovenska a sousedních Kunovic. Výkony našich nejmladších děvčat přinesly trochu zklamání, když neunesly v mnoha případech roli favorita a zbytečnými ztrátami jim zbyl jen souboj o pátou příčku. 

Je potřebné rozhodně zabrat v tréninkovém procesu, protože tým má určitě hodně na víc. Na druhou stranu potěšily výkony těch nejmladších, pro které to byly první utkání této kategorie, děvčata ukázala, že v Hodoníně roste nová další generace.

Palmu vítězství si odnesly házenkářky SHK Kunovice,které nenašly v turnaji přemožitele .

Výsledky HK Hodonín - Strojár Malacky 11:16 (6:11), - Slávia Sereď 12:14 (4:4), - ŠHK Rohožník 16:10 (7:3), - ŠHK Rohožník 12:14 (7:7).

Pořadí turnaje: 1. SHK Kunovice, 2. Strojár Malacky, 3. HKM Šurany, 4. Slávia Sereď, 5. HK Hodonín, 6. ŠHK Rohožník. 

Sestava: Taiblová, Foltýnová - Vrbová 21, S. Drexlerová 7, Furiková, E. Drexlerová, Pavlů 1, Suchá 3, Šuttová 14, Meclová 3, Kolaříková 1, Hasíková, Peláková 1, Otépková.

Trenér: M. Šupík. 


Z Horňácka s bronzovou medailí


Třídenního turnaje mladších dorostenek se zúčastnila hodonínská děvčata ve Velké nad Veličkou. V konkurenci šesti českých ligových týmů a slovenské Šaľy měly být spíše jen doplňkem v turnaji, ovšem jejich předvedená hra je vynesla až do bojů o medaile. Pět vítězství a pouze porážky od v současnosti nejlepších týmů této kategorie DHC Plzeň a Slovanu Duslo Šaľa byla výborná vizitka věkově nejmladšího týmu na tomto turnaji. 

Byla to úžasná parta, která nechtěla být pouze do počtu. Hedvika Nováková rozehrála společně se svými kamarádkami ve všech zápasech vynikající partie, děvčata výborným způsobem reprezentovaly hodonínskou házenou. Zejména vítězství s pražskými Háji a také s týmy Velkého Meziříčí a Otrokovic, které hrají soutěže starších dorostenek, mají svoji váhu. Družstvo se mohlo opřít o výborné brankářské duo Novotná - Zichová, celý tým ale hrál jako dobře namazaný stroj, řada hráček hrála na hranicí svých možností. Především dodržování pokynů byla hlavní deviza úspěchu. Asi největší krize přišla v zápase s pražským týmem, kde děvčata ještě krátce před koncem prohrávala, ale následný oddechový čas jim dal sílu k otočení výsledku a nakonec jasnému vítězství. 

Po sobotních zápasech bylo jasné,že jedno nedělní vítězství chybí k tomu, aby medaile putovaly do Hodonína. Již před utkáním s Velkým Meziříčím bylo vidět velké odhodlání, že tohle už žádná hráčka nepodcení. Bylo dobojováno a hodonínské hvězdičky se mohly už jen těšit na dekorování. Po turnaji ve Veselí nad Moravou to byl hodně dobrý výsledek celého kolektivu podtržený ale výbornými individuálními výkony Hedviky Novákové a Valerie Smetkové, která se stala po zásluze nejlepší střelkyní turnaje. Pochvalu zaslouží ale určitě všechny hráčky, 

Tereza Brablcová za svoji velkou aktivitu, Zuzana Klásková za bojovnost i všechny ostatní,každá hráčka, když šla na hřiště, tak tam nechala vše, co mohla.

Výsledky HK Hodonín: - SHK Velká n. V. 19:8 (11:4), - HK Slovan Duslo Šaľa 19:26 (7:12), - HC Háje Praha 18:14 (9:7), - Sokol Karviná 19:14 (10:6), - Jiskra Otrokovice 21:15 (14:6), - Sokol Velké Meziříčí 22:17 (12:6), - DHC Plzeň 9:26 (3:11).

Pořadí turnaje: 1. DHC Plzeň, 2. HK Slovan Duslo Šaľa, 3. HK Hodonín, 4. Sokol Velké Meziříčí, 5. Jiskra Otrokovice, 6. HC Háje Praha, 7. SKH Velká n. V., 8. Sokol Karviná. 

Sestava: Zichová, V. Novotná 1 - Blanáriková 1, Vašková 2, Smetková 62, Petriová, N. Kuncová, Kosková 1, Klásková 18, Brablcová 15, Nováková 25, Kratochvílová, Redková 2.

Trenér: A. Střelec.  SwietelskyKarotáž a cementace

tespra

JihomoravskĂ˝ krajtrimona-shop

erima