Hodonínské házenkářky s posíleným Hlohovcem prohrály


Jeden z nejdůležitějších zápasů za poslední dobu. I tak by se dalo označit sobotní klání proti Sportě Hlohovec, díky kterému se měly naše hráčky osamostatnit na dvanáctém místě. Nestalo se tak, Hodoňanky prohrály 28:35.


Začátek utkání nebyl z hodonínské strany úplně špatný, po brance Pospíšilové v desáté minutě vedly domácí 4: 3 a vypadalo to, že by dnes mohly outsidera porazit. Jenže v ten moment převzaly otěže hostující házenkářky, které do konce poločasu otočily skóre na svou stranu a zvítězily 17:11. 


Střelecky se dnes dařilo Nikole Kalinové a Charlotě Cholevové, ani tak se ale nepodařilo Hodonínu slovenský tým ve skóre dohnat, a to přesto, že krátce po začátku druhé třicetiminutovky činil rozdíl ve skóre jen čtyři body. Před 180 diváky se Hodoňankám nepodařilo ubránit Petru Beňuškovou a Martinu Tulipánovou, které společně zatížily konto domácích 21 přesnými zásahy.  


Další utkání sehraje Hodonín v pátek na palubovce Zlína.  


Branky: 7 Cholevová, 6 Kalinová, 4 Pospíšilová, 4 Jadamíková, 2 Poláchová, 2 Lucia Tomašechová, 2 Višňovská, 1 Nováková  


Zhodnocení utkání ze strany Charloty Cholevové: „Chvilkami byl náš výkon dobrý, chvilkami zase naprosto strašný. Ale byl to kolektivní výkon. Škoda, že v momentech, kdy se zápas otáčí, už nejsme schopny ho zase zpět obrátit na svou stranu. Ale zápas už je za námi a musíme se připravovat na další utkání.” 


Pro  zajímavost přikládáme oficiální bilanci Petry Beňuškové v evropských pohárových soutěžích


http://www.eurohandball.com/ec/ehfc/women/2013-14/player/509086/Petra+Benuskova


k tomu si připočtěte zkušenosti z reprezentačního týmu Slovenska a sami pak můžete zhodnotit, na čí straně byly v utkání zkušenosti, na které mládí a perspektiva prozatím bezesporu nemohou stačit. 

A když dvě hodonínské top hráčky společně vstřelily o 21 branek méně než dvě top hráčky slovenského týmu, tak se nemůžeme divit, že výsledek dopadl, tak, jak dopadl.


Žádné kecy a výmluvy stoprocentní přístup k tréninku a stmelený kolektiv nenahradí.  

Nikdo není neomylný, nikdo není dokonalý, kdo chce kritizovat a hodnotit ostatní, ať začne v první řadě u sebe, co vše pro zdárný výsledek celku dělá s čistým svědomím on sám.


Stávající způsob myšlení a přístup k tréninku a k práci celého klubu a MHA od některých lidí je nejlepší cestou k tomu, aby naše patnáctiletá práce v Hodoníně byla zcela znehodnocena.


Swietelsky

JihomoravskĂ˝ krajerima

Molten

trimona-shop

Rehband