Před 230 diváky začalo utkání proti pražské Slavii tak, jak se předpokládalo. Po povedené pasáži kolem desáté minuty se sešívaná děvčata dostala do tříbrankového vedení, které si udržela až do konce prvního poločasu.

Stejně, jak se Slávistkám dařilo pár minut před koncem první třetiny poločasu prvního, tak hodonínské házenkářky zase dominovaly stejnému časovému rozmezí v poločase druhém. Během několika minut si vybudovaly těsný náskok, který sice následně ztratily, ale v závěru znova převrátily vývoj klání na svou stranu.

Sobotní utkání mělo dvě hlavní aktérky: domácí Diana Poláchová se trefila hned sedmkrát, oproti tomu na druhé straně se nenechala zahanbit druhá nejlepší střelkyně soutěže Tereza Pokorná, jež skórovala hned v deseti případech.

Naše hráčky se posunuly v tabulce MOL ligy na desátou příčku. Pokud se podíváme na individuální statistiky, tak nás může těšit, že nejvíce proměněných trestných hodů (25) v soutěži má na svém kontě Nikola Kalinová.

Zhodnocení Charloty Cholevové: Utkání se nám velmi povedlo. Předváděly jsme dobrou hru, a to jak v útoku, tak v obraně. Byl to skvělý kolektivní výkon, když se nám nedařilo v útoku, tak nás brankářky podržely. Když to bylo naopak, zase jsme zabraly my v útoku.

Branky: 7 Poláchová, 5, Cholevová, 5 Kalinová, 4 Pospíšilová, 3 Gärtnerová , 2 Begálová, 2 Shemetava.


SwietelskyJihomoravskĂ˝ krajtrimona-shop

erima