Ženy začaly s tréninkem a vyhlížejí první soupeřky. Jak příprava vypadá?

Koronavirové restrikce se pomalu rozvolňují, což zapříčinilo i větších rušnost na českých sportovištích. Výjimkou nejsou ani ta hodonínská, na kterých začíná letní příprava házenkářek, které se už nemohou dočkat nadcházejících přátelských zápasů.

Hodonínský tým tvoří hráčky převážně z regionu, výjimky se najdou pouze dvě. V tomto složení začala v pondělí 13. července příprava, na jejímž startu si házenkářky vyzkoušely svou fyzickou připravenou. Celek pod vedením Antonína Střelce se zaměřoval na zlepšení kondice, kterou piloval za pomocí běhu či tréninku v posilovně.

Momentálně ženy střídají posilovnu, sportovní halu a atletický stadion. Samozřejmě se nesmí zapomenout na regeneraci, která probíhá v lázních Hodonín. „Příprava je samozřejmě náročnější, ale mě to baví. Tréninky jsou pokaždé jiné, což je super,“ chválí si dění v jihomoravském týmu Simona Višňovská

A nezapomnělo se ani na aktivity, které nejsou přímo spojeny se sportovními výkony. Hráčky týmu žen byly darovat krev v hodonínské nemocnici Tomáše Garrigua Masaryka. „Bylo to hezké zpestření. Osobně jsem byla darovat poprvé, nicméně určitě budu chtít chodívat pravidelně,“ popisuje nevšední zážitek házenkářka jihomoravského týmu.

Zpátky ke hře samotné. Ženy se pomalu začínají oťukávat s míčem, v pátek už je čeká první přátelské utkání v Partizánském. 

Hodonínští fanoušci se dočkají už příští středu, kdy je v plánu sehrát na domácí palubovce utkání proti Dunajské Stredě.

Očekávání jsou velká. Vždyť už je to nějaký pátek od doby, kdy Hodoňanky odehrály poslední utkání. „Jestli se těším? Samozřejmě! Přáteláků bude hodně, doufám, že se nám bude dařit. Celkově jsem zvědavá, jak nám příští sezona vyjde,“ říká s elánem a s milým úsměvem ve tváři sympatická Simona.  

Swietelsky

JihomoravskĂ˝ krajerima

Molten

trimona-shop

Rehband