Ženy potvrdily roli favoritek a nedaly Bánovcům šanci

Před 280 diváky si hodonínské házenkářky tvořily náskok už do samého začátku. Po třiceti minutách ukazovalo skóre na světelné tabuli poměr 18:11, který dával domácím kýžený klid do druhého poločasu, a to bylo s ohledem na další neproměněné šance  pro hosty ještě velmi milosrdné skóre.

A nabytá sebedůvěra byla vidět. Po pěti minutách ve druhé třicetiminutovce vedly Hodoňanky 24:12, a tak prakticky celé utkání rozhodly. Následně se zápas pouze dohrával, domácí ještě navýšily své vedení, které při závěrečném hvizdu činilo 38:24.

Ke gólovým slavnostem vypomohla velkou měrou hlavně Charlota Cholevová, která se prosadila hned devětkrát. Vědět o sobě daly i Diana Poláchová a Nikola Kalinová, které si připsaly 7 a 6 branek.

Branky: 9 Cholevová, 7 Poláchová, 6 Kalinová, 3 Diana Tomašechová, 3 Nováková, 3 Pospíšilová, 2 Malecka, 2 Višňovská, 2 Gärtnerová, 1 Lucia Tomašechová

Zhodnocení zápasu ze strany Charloty Cholevové: „Osobně si myslím, že se nám zápas vyvedl. Je jen velká Škoda, že jsme neproměnily vyložené šance, které jsme měly. Ale i přesto to byl dobrý týmový výkon. Vyzdvihla bych určitě výkon brankářky Zichové, která nám k vítězství pomohla skvělými zákroky. Jak říkám, byl to hlavně skvělý kolektivní výkon. Vítězství jsme už potřebovaly, tak teď už se jen chytit a pokračovat v tom.”