Most přijel na jih Moravy po rozpačitém výkonu v Lize mistrů, kdy hostující hráčky podlehly maďarskému Győru v poměru 21:46. Oproti tomu děvčata z Hodonína byla dobře naladěna po výhře v Bánovcích, díky které se odrazily ze spodních pater tabulky.

Utkání, které bylo hráno před 150 diváky, nezačalo pro hodonínské barvy vůbec špatně. Ještě v osmé minutě svítilo na výsledkové tabuli nerozhodné skóre 4:4, avšak poté domácí tým potkala úplně rozpačitá a nevýrazná čtvrthodinka hry, kterou domácí tým prohrál 3:12 a o osudu utkání v té chvíli bylo v podstatě rozhodnuto. Do poločasu hosté udrželi šestibrankové vedení (18:11), které si drželi po celou dobu druhé třicetiminutovky. Hodonínské házenkářky předvedly proti kvalitním soupeřkám bojovný výkon, jenž sice na body nestačil, ale konečný výsledek 26:36 není proti jednomu z favoritů na ovládnutí soutěže zklamáním.

V konečném účtování velmi mrzí čtyři neproměněné 7m hody, v silách hodonínských děvčat jistě bylo překonat hranici 30 vstřelených branek v utkání, to by jistě byl proti tak zkušenému soupeří velmi dobrý výkon, který stojí za pozornost, v utkání diváci měli příležitost vidět řadu pozitivních situací, které jsou jistě dobrou motivací do dalších náročných MOL ligových utkání.

Zhodnocení Nikoly Kalinové: „Do utkání jsme šly s tím, že nemáme co ztratit a Mostu nic nedáme zadarmo. Dělaly jsme ale spoustu zbytečných technických chyb, které soupeř takových kvalit vždy okamžitě trestal. Sedmimetrové hody musíme bez výjimky proměňovat, to se nám v tomto utkání až tak nedařilo. Pokud jde o obrannou fázi, tak si myslím, že se nemáme za co stydět,” uvedla pro klubový web mladá domácí střelkyně.

Branky: Cholevová 7, D. Tomášechová 5, Gärtnerová 4, Kalinová 3, Višňovská 2, Vavroušková 2, Pospíšilová 2 a Jadamíková 1.