Dorostenky Ostravu uštvaly

HK Hodonín - HC Ostrava  38:13 (18:9)
Sestava: Čižmářová, Veselá - Bučková 1, Bydžovská 2, Kolísková 1, Zlámalová 11, Višňovská 9, Jastrábová 3, Kosířová 1/1, Štěrbáková 2, Cibulková 2, Nováková 6.
Trenér: A. Střelec.

Sobotní odpoledne přineslo ze strany domácích brankovou smršť do sítě Ostravy. Od počátku utkání bylo jasné, že domácí hráčky jsou připravené velmi zodpovědně a nenechají nikoho na pochybách, že export bodů ze Slovácka se konat nebude.

V týmu opět dostalo příležitost kvarteto mladých nadějí, které svou šanci pořádně chytá za pačesy. I když týmu stále chybí zraněná nejlepší střelkyně Nikola Kalinová, diváci se mohli radovat nejen z vítězství, ale i z pěkných branek a akcí celého týmu.

Týmu velmi pomohl návrat Lucie Bydžovské, která je jistě mozkem týmu, nasadila se svými spoluhráčkami pekelné tempo, které nemohl soupeř zvládnout. Navíc v pohodě v poslední době hrající Simona Višňovská motala soupeři hlavu jednou krásnější brankou jak druhou. "Z naší strany to bylo hodně kvalitní utkání. Višňovská dokáže tým táhnout a návrat Bydžovské pomohl v organizaci hry a z Kačky Kolískové sršelo sebevědomí ve všech herních činnostech. Navíc svými výkony v lize hodně roste Bára v brance, která se všemi mladými odehrála výborné utkání. Jsem rád, že holky do toho zapadly, je radost se na ně dívat. Dokáží hrát již pod tlakem a to je dobré. Všechny zaslouží absolutorium," zhodnotil trenér Střelec první půli.
Poločasových 18:9 na ukazateli dávalo jen otázku, jestli domácí budou v nastoleném tempu pokračovat. "Zdůrazňovali jsme si v kabině, že utkání je třeba dohrát na maximum. Víc jsem nemusel říkat, bylo to dnes od všech hodně zodpovědné. Valerie ukázala, jak velkým talentem je a  jejích jedenáct branek je ohromnou vizitkou. Ale i Sára, Zuzka, či Markéta dřely na doraz, takže opory týmu mohly i odpočívat a sklidit zasloužený potlesk pro celý tým," dodal spokojený trenér na závěr.

V sobotu budou muset hráčky ale ke splnění svého snu porazit ambiciózní tým Velkého Meziříčí, který zamotal tabulku vítězstvím nad lídrem II. ligy Porubou. "Je to jen dobře, ted se snad ukáže, jak na tom jsme po všech stránkách a i diváci by si měli přijít na své. Pokud vyhrajeme, pojedeme k poslednímu utkání do Poruby hrát o celkové vítězství v lize a to by byl skvělý závěr sezóny.

Utkání  s Velkým Meziříčím začíná v sobotu 2.5. v 10 hodin, vsup na utkání je pro všechny příznivce volný, občerstvení v hale je zajištěno. 


SwietelskyKarotáž a cementace

tespra

JihomoravskĂ˝ krajtrimona-shop

erima