Dorostenky na půdě největšího favorita pokračovaly v trápení

Nepříjemnější začátek dorostenecké ligy si hodonínské hráčky ani nemohly přát. Start u největšího favorita soutěže byl v prvním poločase bohužel jen pokračováním posledního nevydařeného vystoupení se Zlínem. I když prvních deset minut tomu ani tak nenasvědčovalo.

DHK Zora Olomouc - HK Hodonín  37:23 (14:7)

Sestava: Hřebejková - Melichárková 4/1, Bydžovská 1, Kolísková 4, Petriová, T. Krajčová, Slobodová 1, Klásková 2, Kosířová, Kalinová 8/2, Nováková 1, Trachtulcová 2.
Trenér: A. Střelec.

Stav skóre 7:6 pro domácí dával nějakou naději. Jenže potom se rozjel dobře namazaný stroj Hanaček a při alibismu hodonínských děvčat začal sázet jednu branku za druhou. Momentálně v družstvu chybí osobnost, která by dokázala na sebe vzít odpovědnost, důraz v obraně byl leckdy na úrovni mladších žákyň. A to mělo hodonínské družstvo za zády skvělou brankářku Hřebejkovou, která ukazovala, proč je tak velkým talentem. Pochopitelně v kabině bylo hodně dusno. Vždyť vstřelených sedm branek za poločas hovořilo za své. "Bohužel, nemáme na hřišti vůdčí osobnost, nefunguje dirigent a přestože máme na spojkách reprezentantky, jejich počínání bylo mnohdy hodně diletantské. A když nefunguje rozehrávka a ani obrana, tak se těžko dá hrát o dobrý výsledek," zhodnotil trenér Střelec vystoupení svého týmu v prvních třiceti minutách.

Ve druhém poločase se alespoň změnilo, vstřelili jsme šestnáct branek, ale v naší nedůrazné obranné hře občas velmi podobné baletu, jsme bohužel pokračovali. "Spojky Kalinová s Melichárkovou hru ve druhém poločase sice útočně zvedly, ale v obranně je celý tým tak hodný, že s tím nemůžeme uspět. Je to marné vysvětlování, někteří jedinci si prostě nenechají říct. Určitě dojde v dalším zápase k některým nutným změnám, protože takhle bychom se jen utápěli v marnostech. Družstvo má rozhodně navíc, ale některé činnosti jednotlivců už prostě nemůžeme tolerovat. Vždyť nemůžeme mít na hřišti nejlepší hračku na pivotě, když potěšily jen Kolísková s Kláskovou a již zmíněnou Hřebejkovou v brance. V týdnu si to pořádně rozebereme, utkání jsme si natočili, tak ať hráčky vidí chyby, o kterých si myslí, že je nedělají. Máme hodně těžké rozlosování, ale holky znám, věřím jim, a doufám, že se z toho rychle dostaneme. Ale především musí chtít ony. Navíc jsme dnes přišli o v pohodě hrající Kolískovou, která bude muset asi na operaci s rukou," dodal poněkud rozladěný a nespokojený trenér Střelec na závěr svého hodnocení.