Cesta žen v poháru končí ve čtvrtfinále

Poslední zápas Hodonína v tomto kalendářním roce byl naplánován na 28.12., kdy nám byl ve čtvrtfinále poháru přisouzen silný výběr Olomouce. Ten roli favorita zvládl ve svém domácím prostředí velmi dobře a zvítězil 34:21.

Naše hráčky měly proti celku z Hané o to větší motivaci, protože v nedávném ligovém duelu prohrály s tímto soupeřem o pouhé dvě branky. Toto klání však radost nepřineslo, naopak zklamání z toho, že hostující hráčky nezvládly zopakovat výkon z mistrovského utkání v MOL lize.

200 diváků sledovalo v Olomouci v prvním poločase jasné představení domácích hráček, které zápasu díky velmi nepřesvědčivému výkonu hostujících hráček dominovaly od samého počátku, když si vytvořily náskok osmi branek a zvítězily 15:7.

Druhá třicetiminutovka už byla vyrovnanější, hodonínská děvčata hrála výrazně lépe a rychleji, začala jim vycházet střelba, obraz hry byl výrazně jiný než před přestávkou, ve 38. minutě byl stav 20:14, bohužel, zůstalo opět pouze u velmi dobré části hry, který neměl pokračování.

Slitování se svým bývalým působištěm neměla Annamaria Patrnčiaková, která se prosadila osmkrát a přispěla ke konečnému vítězství 34:21.

Z hodonínských hráček se nejvíce dařilo Natálii Gärtnerové a Petře Jadamíkové, které vstřelily pět a čtyři branky.

Zhodnocení Petry Jadamíkové: „Poslední zápas roku se nám bohužel nepovedl a do semifinále poháru jsme nepostoupily, což nás pochopitelně mrzí. Olomouc však byla ve všech ohledech lepší. Neprosazovaly jsme se z dálky, napáchaly množství technických chyb, což hostující hráčky trestaly z rychlých protiútoků. Také v obraně jsme dělaly mnohdy laciné chyby, které soupeřky dokázaly potrestat. Doufáme, že druhá část sezóny bude lepší než podzimní a nám nezbývá nic jiného, než pracovat dále.”

Branky: Gärtnerová, 4 Jadamíková, 2 Pospíšilová, 2 Kalinová, 2 Nováková, 2 Vavroušková, 1 Diana Tomašechová , 1 Králová, 1 Cholevová, 1 Krejčíková