Ach, ten druhý poločas. Hodoňanky Zlínu podlehly

Hodonínského házenkářky vstupovaly do zápasu s tím, že se pokusí o překvapení. Bohužel, to se nekonalo, hostující hráčky prohrály páté utkání v řadě, i když čtyřicet minut hry nenaznačovalo, že rozdíl v konečném skóre bude tak vysoký.

Zlín měl o motivaci postaráno. Momentálně uzavírá první osmičku tabulky, musí tedy bodovat v každém možném utkání o to, aby se přiblížil kýženému play-off.  A Hodoňanky jim v tomto plánu bránily po celý první poločas, když v desáté minutě dokonce vedly. Do konce první poloviny se sice vedení převrátilo na stranu zlínských házenkářek, ty hodonínské se ale za dílčí výsledek 14:16 a předvedenou hru nemusely vůbec stydět, a to se ještě mohlo diskutovat o některých situacích na brankovišti domácích na téma co je a není bránění v brankovišti.

Následovala ale druhá třicetiminutovka, která jihomoravským hráčkám absolutně nevyšla. Cholevová hned po změně stran sice ještě z brejku snížila, ještě ve 40. minutě byl rozdíl tříbrankový, pak ale přišlo vyloučení Nikoly Kalinové a domácím se podařilo v něm kolečně vytvořit pohodlný náskok, který si navyšovaly až do konce utkání, a nakonec z toho byla zlínská výhra 37:25.

Poslední utkání na domácí palubovce v této sezoně sehrají Hodoňanky  4.4. proti Olomouci.

Branky: 8 Kalinová, 6 Poláchová, 5 Cholevová, 3 Višňovská, 3 Vavroušková

Zhodnocení utkání ze strany Nikoly Kalinové: „V zápase se Zlínem jsme chtěly určitě zabojovat o co nejlepší výsledek a uhrát nějaké body. Bohužel, hra nám vydržela fungovat pouze 1. poločas, kdy jsme hrály trpělivě v útoku a zlepšily jsme se v obranné části. Škoda začátku 2. poločasu, kdy jsme “zaspaly” a nechaly si soupeře utéct o několik branek, bohužel už bylo těžké dohnat Zlín, který svůj náskok jen navyšoval, a to i díky našim technickým chybám.”